Yeniden Refah Partisi Yenişehir İlçe Başkanlığından engelliler farkındalığı

Yeniden Refah Partisi Yenişehir İlçe Başkanlığından engelleri aşacak Yeniden Refah Partisi Yenişehir İlçe Başkanlığından engelleri aşacak çalışmalarla dikkat çekiyor.

Yeniden Refah Partisi Yenişehir ilçe Başkanlığı engelli birim başkanı Ali Şafak YALDIZ   engelli derneklerini ziyaret edip engelleri aşacak çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Başkın Yaldız, ziyaret ettiği derneklerde sorunları kaynağından öğrenip bu engellerin nasıl aşılacağı üzerinde projeler üretiyor.

Engelli kişilerin; Ekonomik sıkıntı, bakım problemleri ve psikolojik ruhsal sorunları yaşadıklarına dikkat çeken Yaldız, “Toplumsal olarak bakış açımız değişmediği sürece, engelli bireye sahip aileler, toplumsal baskı altında kalarak topluma çıkamadıkları ve çevreleri tarafından duyarsız kaldıklarından dolayı, sosyal dışlanma sendromu yaşamaktadırlar. Hizmetler erişilebilir olmalı, engelli bireyin ayağına gidilmelidir” dedi.

Engellilerin yaşadığı sorunlarının önüne geçilmesi için; eğitimde sürekliliğin sağlanması, ekonomik şartların oluşturulması, bakım hizmetleri sağlanması, ön yargıların yok edilmesi, engelli ailelere danışmanlık hizmetleri sunulması ve toplumumuzda engelli kişilere yönelik bir farkındalık yaratılması gerekliliğini dile getiren Ali Şafak Yaldız açıklamasını şöyle tamamladı:

“Engelli bireyler mevcut hakları hakkında yeterli bilgi sahibi olmaması nedeniyle, sosyal hayata uyum sağlamakta zorluk çekmektedir.  Sadece Yenişehir’le sınırlı kalmayıp Mersinde ne kadar engelli derneği ne kadar engelli vatandaşımız varsa ulaşmaya çalışıp sorunların çözümü için gerekenlerin yapacağız. Engellilerimiz İçin YENİDEN REFAH partisi olarak Biz varız.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu