Akdeniz Gazeteciler Federasyonundan sosyal sorumluluk projesi

Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti'nin de aralarında olduğu, Akdeniz bölgesindeki Gazeteciler Cemiyetlerinin bir araya gelerek oluşturduğu medya örgütlenmesi Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) artık il buluşmalarında sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Kurulu, Burdur Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde Burdur’da toplandı. AGF, Burdur buluşmasında, anlamlı bir eğitim etkinliğine de imza attı.
Proje kapsamında; Matematikçi Yazar Burcu Haboğlu Baba, ve AGF Yöneticileri, TOBB Ortaokulu öğrencileriyle buluştu.

Öğrencilere matematik sevgisi kazandırmayı, kolay bir şekilde matematik öğretmeyi amaçlayan, bunun için yıllardır yoğun bir çalışma içerisinde olan Burcu Haboğlu Baba, “Annem bir sihirbaz, bir Matematik öyküsü” kitabını TOBB Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerine AGF Burdur etkinlikleri kapsamında hediye ederken, kitabını imzaladı.
TOBB Ortaokulu’nda kütüphanede gerçekleşen etkinlikte Burcu Haboğlu Baba, öğrencilerle gerçekleştirdiği söyleşide, matematiği konuştu. Öğrencilerin tavrı, yüksek özgüvenleri, kendilerini ifade ediş yetenekleri ve matematik’e bakışı, Burcu Hoca’yı oldukça memnun etti.
AGF yönetim kurulu başkanı Gaye Coşkun, onursal başkan Mevlüt Yeni, konuk Gazeteciler Cemiyetleri başkanları ve Burdur Gazeteciler Cemiyeti Kürşat Tuncel’in de katıldığı, AGF’nin sosyal sorumluluk, eğitim projesi Burdur buluşmasında iz bırakan bir etkinlik oldu.
AGF’nin medya meslek sorunlarının dile getirilmesi ve çözüm uğraşlarının yanı sıra bölgede, il buluşmalarında bundan sonra sosyal, kültürel içerikli çalışmalara, programlara da yer vereceklerini belirten AGF Başkanı Gaye Coşkun, “ilk deneyimi Burdur buluşmasında bir eğitim projesi ile gerçekleştirdik. Öğrencilerle matematik buluşması çok başarılı geçti. Geleceğimiz olan çocuklarımız için bir kez daha umutlandık.
Bundan sonra da bu tür çalışmalarımız sürecek. AGF oluşumunun temellerini atan Mevlüt Yeni’ye bir kez daha teşekkür ederken, ondan aldığımız bayrağı, çıtayı böylesine özgün, farklı çalışmaları bölgemiz geneline yayarak sürdürme kararlılığı taşıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu