Nazan Şener’den Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener den ziyaret

Bir dizi program için ilimize gelen Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Nazan Şener, ziyaret etti.

Şener Ziyaretinde, Mersin il Valisi Sayın Ali İhsan SU’ yu makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduktan sonra  AR-GE Değerlendirme Çalıştayı için  Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan ŞENER’in başkanlığında ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA’nın katılımlarıyla başladı.

AR-GE çalışmalarının incelenmesi ve değerlendirilmesi, sınai mülkiyet hakları konularında farkındalığın arttırılması amacıyla düzenlenen çalıştayda konuşan İl Müdürü Adem KOCA, ileri teknoloji ve katma değer üreten öncü Türkiye için 11. Kalkınma Planı doğrultusunda, okul-sanayi-üniversite-sektör ve diğer paydaşların katılımıyla mesleki eğitim-üretim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar bünyesinde yerli ve milli alt yapıya sahip AR-GE Merkezleri’nin kurulduğunu ve burada yapılan çalışmaların öğrencilerimizin çağın özelliklerine uygun olarak mesleki donanım ihtiyacına hızla ayak uydurmaları, 21. yüzyıl becerileri kazanmaları ve sektörde başarılı olmaları açısından çok kıymetli olduğunu belirterek çalışmalarda emeği geçen tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

KOCA, çalıştaya katılımları ve katkılarından dolayı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER’e ve Sayın ŞENER’ in şahsında, eğitimin niteliğinin artırılması için yapılan her türlü çalışmada liderlikleri ve destekleri için Bakanlığımıza şükranlarını ifade etti.
Nazan ŞENER, Ziyaretten ve çalıştaydan duyduğu memnuniyeti dile getirerek misafirperverliğinden dolayı İl Müdürü Adem Kocaya teşekkür ederek Mersin’ de olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu