Demir’e “Organizasyon Nasıl Yönetilir” kitabını sundular

AKADEMİ Derneği Başkanı ve Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi Doçent Dr. Onur Başar Özbozkurt ve Doktorant Fatma Yeşilkuş “Organizasyon Nasıl Yönetilir? İş’te Yönetim”adlı kitabını Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e sundu.

Genç akademisyen Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ve doktorant Fatma Yeşilkuş’un “Organizasyon Nasıl Yönetilir?” algı yönetimi, sürdürülebilir rekabetin olmazsa olmazı olan bilgi yönetimini, iletişim sürecinde insanın rolüne, kuşak çatışmaları, çok kültürlü örgütsel yapılar, hedef kitle izlenimlerine, kriz çözümlerine odaklanma ve modern toplumların hastalığı strese dayanıklılık konularına değindikleri “Organizasyon Nasıl Yönetilir? İş’te Yönetim” isimli ilk gelişim odaklı kitabının her iş insanının mutlaka okuması gerektiğini ifade ettiler.

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e kitapları hakkında bilgi verirken, “Olumlu bir kurumsal imajı oluşturma kaygısı sebebiyle, her ne kadar organizasyonun içerisinde, çevrim içi platformlarında veya tanıtıcı faaliyetlerinde misyon, vizyon veya çeşitli politikalar gibi bilgilendirmeler iç ve dış paydaşların görebileceği şekilde yansıtılsa da aslında bu kavramlar görünenden çok daha ötesini temsil eder. Bu durum ise genellikle bir yanıltmacadan başka anlam ifade etmemektedir. Çünkü bu kavramlar çoğu zaman organizasyonel seviyede içselleştirme düzeyine gelememektedir. Bu noktada organizasyonun varlığını sürdürmesini sağlayacak yönetim becerileri ön plana çıkmaktadır. Peki organizasyonları nasıl daha iyi yönetebiliriz. İşte bu sorudan hareketle algı, bilgi, çatışma, kuşak, çeşitlilik, değişim, imaj, kriz ve stratejik olarak yönetilmesinin organizasyonları sürdürebilir kılmada kilit noktalar olduğuna dikkat çekmek amacıyla kapağını dahi özel olarak tasarlattığımız ve tescil ettirdiğimiz bu eseri kaleme aldık” dedi.

Özbozkurt ve Yeşilkuş’u tebrik eden Savunma Sanayi Başkanı Demir, İş’te yönetimin liyakat ve aidiyet hissiyatı ile başladığını ifade ederek, yazılan kitabın günümüzde iş yönetimine önemli değer katacağını söyledi ve onları tebrik etti.

Özbozkurt ve Yeşilkuş, kitaplarını daha sonra Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun da bulunduğu sırada Prof. Dr. Demir’e takdim etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu