AKP-MHP oyları ile TİSAN’ın yapılaşmaya açılmasına Başkan’dan tepki

Başkan Karış:"İktidarın doğal güzelliklerimizi parsel parsel satmasına izin vermeyeceğiz."dedi.

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Mersin Silifke’deki Tisan Adası’nın belediye meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AKP-MHP oyları ile yapılaşmaya açılması ile ilgili eleştiride bulundu.

Başkan Karış:”İktidarın doğal güzelliklerimizi parsel parsel satmasına izin vermeyeceğiz.”dedi.Mersin’in Silifke ilçesine yaklaşık 32 km mesafede, Yeşilovacık Mahallesi’nde yer alan Tisan Adası yapılaşmaya açıldı.  MHP’li Silifke Belediyesi tarafından hazırlanan proje belediye meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AKP ve MHP’nin oylarıyla kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Karış, iktidarın rant peşinde koştuğunu ifade ederek; ‘Dağların ardında bulunan ve çam ağaçlarıyla kaplı ormanların bulunduğu Tisan Adası için yapılan imar planı Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı Meclis toplantısının gündemine getirildi.  Bizler bu yapılaşmaya dur dedikçe iktidar ve yancısı MHP, sırf rant kapısı için, sırf biraz daha para için yine binlerce canlıyı hiçe sayacak, Türkiye’yi iyice uçuruma sürükleyecek bir kara aldı. Ve Tisan Adası bizzat yapılaşmaya açıldı. Biz ne olursa olsun boyun eğmeyeceğiz. Gerekli mücadeleyi sürdüreceğiz. Doğanın katledilmesine izin vermeyeceğiz. Göz yummayacağız. Giderayak Cumhur İttifakı’nın Türkiye’yi uçuruma sürüklemesine, tek bir ağacı yok etmesine, oksijenimizi tüketmesine, doğal güzelliklerimizi, hayvanlarımızı, bitkilerimizi kirletmesine, hiçe saymasına asla ama asla müsade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu