Bozyazı Belediye Başkanı Çetinkaya, Tatlı Patates Hasadı Yaptı

Bozyazı İlçesinde ilk kez üretimi denenen tatlı patates ürünün hasadına başlandı.

Bozyazı İlçesinin Lenger Mahallesi, Tursun mevkiinde Eşşe-Hacı Yakup Orhan çifti tarafından ilk defa yetiştirilen faydaları saymakla bitmeyen ve ilaç sektörü de dahil olmak üzer pek çok kullanım alanına sahip olan tatlı patates hasadına İlçe protokolü katıldı.
Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, hasadın hayırlı olması dileklerini sunarak, ürünün önümüzdeki sene daha yüksek verim vermesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade etti. Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ise yaptığı konuşma da;”Besin değeri yüksek, lif oranı yüksek, mor renge sahip olması nedeniyle doğal renklendirici olarak pasta ve böreklerde kullanılabilen tatlı patates üretiminin yaygınlaşacağına inanıyorum. Tüm üreticilerimizin ürünü bol kazançları bereketli olsun.”diye konuştu.
Üretici Eşşe-Hacı Yakup Orhan çifti de ; “Bu ürünü ekmeye karar verdikten sonra ürünümü nasıl pazarlayacağımıza dair endişelerimiz elbette vardı. Ancak hasada başlayacağım bugün burada beni yalnız bırakmayan büyüklerimiz yanımızda olduğunu görmek bizi inanılmaz derecede mutlu etti. İnşallah önümüzdeki yıl daha yüksek verim alacağımız ürünümüz ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu