Yardım gönüllüleri gönülleri fethediyor

Mersin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personellerinden Halil Öz ve İbrahim Sağır’ın, ihtiyaç sahiplerine yardım çalışmalarında 9 yıldır gönüllü olarak yer alması takdir topluyor. Öz ve Sağır aynı zamanda kendi çevrelerinden hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında da köprü görevi görüyorlar.

İhtiyaç sahiplerine gönüllü olarak yardım eden Mersin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanları Hali Öz ve İbrahim Sağır, 9 yıldır yaptıkları yardımlarla yüzlerce ihtiyaç sahibine destek oldu. Kendi imkanları ölçüsünde tespit edebildikleri ailelere yardım eden Öz ve Sağır, gönüllülerin yardımlarını da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Gönüllü ikili; ihtiyaç sahiplerine akülü sandalye, hasta yatağı, kütüphane, köy çocuklarına kırtasiye yardımları ve öğrenci bursu için kendi sosyal çevrelerinden destek alarak, yardıma muhtaç kişiler ile yardım gönderen hayırseverler arasında köprü olmaya çalıştıklarını söyledi.

‘Mutlulukları çoğaltmak gerekiyor’

Geçtiğimiz gün Mersin Toroslar Yusuf Kılıç Mahallesi’nde bir aileye erzak, halı, giysi ve oyuncak götürmek üzere yola koyulduklarını aktaran Öz ve Sağır, “Ailenin 5 yaşında olan kız çocuğu gözlerindeki ışıltı ile oyuncaklarına sarıldı. Bu kız çocuğumuzun mutluluğu her şeye değerdi. Böylesi mutlu anları çoğaltmak, daha çok insana bu mutluluğu yaşatmak ve yaşamak gerekiyor. ‘Bir veren var, bir giden var, bir gülen var, bir gören var’ sloganı ile hareket ediyoruz. Biz sadece köprü görevi yapıyoruz. Gittiğimiz yerlerde ihtiyaç sahiplerini dinleyip, beraber ağlayıp, beraber gülüyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yardımseverlerin sayısı artıyor

İnsanlara yardım etmenin kendilerine de huzur ve mutluluk verdiğini ifade eden Öz ve Sağır, yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “Gönüllü yardımseverlerin sayısı her geçen gün çoğalıyor. Gönüllü yardımseverler, samimi bir şekilde güven oluşturup hayırseverlerin bu şekilde büyüdüğünü her gün sosyal medyadan daha da fazla ilgi çektiğini görerek ‘veren el’ ailesinin büyümesi ile mutluluk duyuyoruz. Yapılan her yardımın ardından, bir sonraki gidilecek aile planlamasını yapıyoruz. İnsanların gözlerindeki hüznü sevince dönüştürmek ve buna tanıklık etmek anlatılmaz duygular yaşatıyor. Kelimelerle ifade etmek imkansız. Bizler nefes aldığımız sürece dezavantajlı grupların hep yanında olmaya devam edeceğiz.”

İlgili

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu