Varal: ‘Milyonlar açlıkla mücadele ediyor’

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, iktidarın ranta, betona, ithalata dayalı hatalı politikaları nedeniyle ülke insanının adım adım açlığa sürüklendiğini söyledi.

Dünyanın en bereketli toprakları arasında gösterilen Çukurova’da dahi çiftçilerin çıkmaza girdiklerini belirten CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Çiftçimiz çıkmaza girmiştir, ne yapacağını bilememektedir. Çiftçilerin yaşadıklarına kulak tıkayanlar ise 19 yıldır olduğu gibi ithalat önceliğini kullanacaklardır. Böylece çiftçi ekmeyecek, tarladan daha da uzaklaşacaktır. Dolar’ın hızla yükselişi de engellenemeyince halk daha da fakirleşecektir.

Bu durum, önümüzdeki günlerde örneğin 1 tek ekmeğin 5 TL’den, 1 litre yağın 50 TL’den, 1 kilo patatesin 15-20 TL’den satılmasına neden olacaktır. Kısacası halkımız kıtlığa, açlığa sürüklenmektedir! Bu çok acı” diye konuştu.

Başkan Varal, “1 Dolar’ın, 10 TL sınırına dayandığı bir dönemde, halka hesap vermesi gerekenlerin, özellikle pandemi döneminde uygulamaya koydukları sosyal projeler, tüm toplumu kucaklayıcı çalışmalar ile rantı değil halkı ön planda tutan çalışmalarıyla takdir toplayan Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin çalışmalarına laf atarak, kendi tabanlarına “bak ben eleştiriyorum” mesajı verdiklerine şahit oluyoruz… Bundan siyasi bir fayda sağlayamayacaklarını yapılacak ilk seçimde net şekilde göreceklerdir.

Bugün başta Mersin olmak üzere Cumhuriyet Halk Partili pek çok belediye sayesinde Türk insanı ‘Tarımsal Kalkınma, Tarımsal Destek Kooperatifi, üreticinin desteklenmesi’ gibi kavramlardan haberdar oldu. Özellikle pandemi döneminde Cumhuriyet Halk Partili pekçok belediye de olduğu gibi Mersin Büyükşehir ve Tarsus Belediyesi de üreticilerin hep yanında oldu” dedi.

Varal, “Geldiğimiz noktada milyonlarca emekçi, memur, çiftçi, emekli, esnaf, öğrenci buhranın ortasında yaşam mücadelesi veriyor. Milyonlar işsizlikle, hayat pahalılığıyla, yoksullukla, borçlulukla ve maalesef açlıkla boğuşuyor.”

Bu nedenle Hiç vakit geçirmeden, hemen erken seçim istiyoruz!” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu