Valimiz Ali Hamza Pehlivan, ÇBK sezon açılış törenine katıldı

Valimiz Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi ile birlikte BN Otelde düzenlenen Çukurova Basketbol Kulübünün 2022-2023 sezonu açılış gecesine katıldı.
Vali Pehlivan programda yaptığı konuşmada ” Kısa süre içerisinde hem tesisleşme anlamında hem de liglerdeki başarısı anlamında çok mesafeler kat etmiş bir takımı konuşuyoruz bu akşam. Bugün yeni bir başlangıcın, yeni bir sezonun arifesindeyiz. Görüyoruz ki, ekrana yansıtılan başlıktan da anlaşılacağı üzere hedef belli: Şampiyonluk. O sene bu sene anlayışıyla bu sene şampiyonuz anlayışıyla yola çıkan bir takımımız var. Ve buna yürekten inanan oyuncular, teknik heyet, kulüp başkanı ve bu takıma gönül veren Mersinli siz kıymetli hemşerilerimiz var. Spor, yaşamımızın ayrılmaz bir parçası. Çünkü özünde sağlık var, sağlıklı hayatı teşvik etmek var. Sporun gelişmesi, her branşta daha çok kişi tarafından yapılması da devletimizin önemli görevleri arasında yer alıyor. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın sporu tabana yayıyoruz anlayışıyla, bütün şehirlerde başlatmış olduğu yatırım hamleleri ilimizde de son derece başarılı neticeler vermiş durumda. Gençlik Spor Bakanlığımızın destekleri ile İlimizde tesis sayısı şu anda 87’ye ulaşmış durumda. Her branşta spor yapılabilen tesislerimiz var. Bu tesisler sporcular, sporseverler tarafından kullanıldığı, faydalanıldığı ölçüde çok daha kıymetli hale gelir. İşte bu, devletimiz tarafından yapılan tesislere ilave olarak Yenişehir Belediyesinin destekleriyle, kulüp başkanı Serdar kardeşimizin atmış olduğu adımlarla ilimize kazandırılan, basketbola kazandırılan ve özgün mimarisi,ergonomik dizaynı ile gerçekten takdire değer, Çukurova Basketbol Takımı’nın tesisleri de var. Başarılar arka arkaya geldiğinde o tesis çok daha fazla değer kazandı. Ve şimdi çıkılan, çıkılacak olan bu yeni sezon yolunda, hep birlikte inanıyoruz ki bugüne kadar olduğu gibi Mersin’imizi gururlandırmaya devam edecekler.
Türkiye Kupasını almaları büyük bir başarı. Avrupa basketbol liginde, final four’a kalmak, belki nihai netice geçen yıl elde edilemedi ama o da büyük bir başarı. Öncelikle bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. U16 takımını da Türkiye Şampiyonu olma başarısından dolayı da tebrik ediyorum. Özellikle de altyapıya verilen önemden dolayı da ayrıca tebrik ediyorum. Profesyonel takımlar ulusal düzeyde hatta uluslararası düzeyde en iyi oyuncuyu, en iyi teknik direktörü getirme konusunda bir çaba içerisinde olabilirler. Bununla birlikte öz kaynak dediğimiz, tabandan beslenme anlamında hem yeni yeteneklerin keşfedilmesi, gençlerin önünün açılması, bu anlamda yeteneklerini sergileyecekleri fırsatlar oluşturulması, hem de takıma bir omurga kazandırılması bağlamında altyapı çok önemli. Bunu da yine kulübümüz başarıyla yapıyor. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ait Servet Tazegül Spor salonunu ziyaret ettiğimde yine birkaç ay önce orada minik çocukları görünce çok mutlu oldum ve sordum. Dediler ki biz Çukurova Basketbol takımının alt yapısında kurslar alıyoruz. Kendimizi bu konuda bir gün inşallah o takımda yer alacak şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz dediler. Çocukların bu heyecanından mutluluk duydum.
Kulübün gelişim sürecindeki desteklerinden dolayı Abdullah başkanı ve Serdar başkanı kutluyorum. Serdar kardeşimiz, bu sene hiç unutamayacağınız maçlar izleteceğiz,çünkü takım çok güçlü, çok iyi de hazırlanıyor,dedi. Bunun sözünü aldık. Biz de ailece inşallah maçlara zaman ayırıp gideceğiz. Mersinli hemşerilerimizle birlikte maçlarda takımımızın yanında olacağız. Bu sene futbol takımlarımız da güzel başlangıçlar yaptı. Tarsus İdman Yurdu ikinci ligde, Mersin İdman Yurdu,üçüncü ligde mücadele ediyor.  Mersin İdman Yurdu beş maçta dört galibiyet aldı. Bu vesileyle onları da tebrik ediyorum. Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak İl genelinde altmış civarında branşta spor faaliyetlerimiz var. Bu çalışma ve faaliyetler,organizasyonlar artarak devam edecek. Örneğin Kasım ayında Bocce Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. Valilik olarak da İl Gençlik Spor Müdürlüğümüz vasıtasıyla ve bütün ilgili iş dünyası olsun, sivil toplum teşkilatları olsun, bunu tabana da yayarak spora desteklerimizi inşallah hep birlikte sürdüreceğiz diyorum. Ben bu güzel gecenin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu takımın oluşumundan bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yine böyle bir etkinlikte şampiyonluğu kutlamanın nasip olmasını diliyorum.
Bütün sporcu kardeşlerimizi, teknik direktörleri ile birlikte başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Hem de çıkmış oldukları bu yeni maratonda yeni ligde gerek ulusal, gerek uluslararası düzeyde üstün başarılar temenni ediyorum.’ dedi.
Yapılan konuşmaların ve sunumların ardından Valimiz Ali Hamza Pehlivan ve protokol üyeleri tarafından Çukurova Basketbol Kulübü sponsorlarına plaket takdim edildi,toplu fotoğraf çekildi.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu