Vali Pehlivan’ın “Jandarma Teşkilatı’nın 183. Kuruluş Yıl Dönümü” Mesajı

Mersin Vali Ali Hamza Pehlivan, Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.
Vali Pehlivan’ın mesajı aynen şöyle:
“Devletimizin köklü kurumları arasında yer alan Jandarma Teşkilatımız, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, ülkemizin huzur, güven ve istikrar ortamının tesisi ve daim kılınması için üzerine düşen sorumluluğu 183 yıldır büyük başarılara imza atarak sürdürmektedir.

Bu kutsal çatı altında vatanına, milletine ve bayrağına beslediği sonsuz aşkla görevlerini ifa eden her kademedeki Jandarma personeli, terörle mücadele operasyonlarından asayişin teminine yönelik çalışmalara , düzensiz göçten, kaçakçılıkla, uyuşturucuyla mücadeleye, trafik güvenliğinin sağlanmasına kadar çok geniş bir sahada milletimize hizmet etmektedir.

Jandarma Teşkilatımız, insan kaynağını ve teknik kapasitesini daima arttırmakta, modern ekipman, teknolojik donanım gibi çağımızın teknolojik ilerlemelerinden en üst düzeyde istifade etmekte, başarı çıtasını daha yukarılara doğru taşımaktadır.

Her bir personelinin sergilediği cansiperane çalışmalar; gerek kurumsal gerekse diğer güvenlik güçlerimiz ile müştereken gerçekleştirdiği operasyonlarda elde ettiği başarılar ile milletçe göğsümüzü kabartan Jandarmamızın bu başarılarının artarak devam edeceğine inancımız tamdır.

Vatanımızın dört bir yanında milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin muhafazası, ülkemizin huzur ve güvenlik ortamının daim kılınması uğruna verilen mücadelelerde şehadet mertebesine erişen aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla yad ediyorum.

Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bu anlamlı günde başta Mersin ilimizde görev yapan Jandarma personelimiz olmak üzere gece-gündüz fedakârca ve kahramanca görev yapan tüm Jandarma teşkilat mensuplarını içtenlikle kutluyor, vazifelerinde üstün muvaffakiyetler diliyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu