Üniversite Öğrencilerine Öğrenim Desteği İçin Başvurular Başladı

Akdeniz Belediyesi’nin; 2022 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS), üniversitelerin 4 yıllık bölümünü kazanan öğrencilere “2 BİN 300 TL”; 2 yıllık bölüm kazanan öğrencilere de “BİN 300 TL” öğrenim desteği için başvurular 26 Ekim 2022 Çarşamba günü (bugün) itibariyle başlıyor. Eğitim desteğinden faydalanmak isteyen Akdenizli üniversiteliler, 4 Kasım 2022 Cuma günü mesai bitimine dek müracaat edebilir.

Akdeniz Belediye Meclisi’nin 20 Ekim 2022 tarihli toplantısında, Meclis üyelerinin oybirliğiyle aldığı bir kararla; üniversiteyi kazanan öğrencilere ‘öğrenim desteği’ verilmesi kabul edilmişti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesindeki eğitim desteğinden; “Devlet üniversitelerinin 2 yıllık ön lisans veya 4 yıllık lisans programlarına yerleşenlerin yanı sıra, Vakıf Üniversiteleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yüzde 100 burslu okuma başarısı elde eden gençler” yararlanabilecek. Ailesi, Akdeniz ilçesi sınırları içinde ikamet eden öğrencilerin faydalanabileceği öğrenim desteğine, bugün başlayan başvurular, 4 Kasım 2022 Cuma günü mesai bitimine dek devam edecek.

Başkan Gültak; “Eğitimde fırsat eşitliğine önem veriyor, gençlerimizi destekliyoruz”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; konuya ilişkin değerlendirmesinde, eğitimde fırsat eşitliğinin önemine dikkat çekti, önergenin oybirliği Meclis’ten geçmesi nedeniyle tüm üyelere teşekkür etti. Geçen yılki YKS sınavını kazanan öğrencilere de destek sağladıklarını hatırlatan Başkan Gültak; “Bu yıl destek miktarını daha da arttırdık ve üyelerimizin oybirliği ile Meclisimizden karar aldık. Amacımız, hem ailelerimizin omuzlarındaki yükü bir nebze hafifletmek, hem de hayatlarında çok önemli bir dönüm noktasına adım atan gençlerimize katkı sunmak. Bir yandan gençlerimize Etüt Merkezimizde ücretsiz üniversite hazırlık kursu verirken, sınavı kazanan öğrencilerimize de bu desteği vermekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Üniversiteyi kazanıp geleceğe emin adımlarla ilerleyen gençlerimizi tebrik ediyorum. Önergeye katkı sunarak öğrencilerimize ödeneğin ulaşmasınıa vesile olan Meclis üyelerimize tekrar teşekkür ediyor; her koşulda gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Öğrenim desteği için gerekli belgeler ve başvuru noktası…

Akdeniz Belediyesi’nin sağladığı eğitim desteğine başvurmak isteyen gençlerin; “Üniversiteyi kazandıklarına dair öğrenci belgesini, nüfus cüzdanı fotokopisi ile ailesinin tarihçeli yerleşim yeri belgesini”, belediye hizmet binasında hizmet veren Beyaz Masaya, 4 Kasım 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar teslim etmesi gerekiyor. Dileyen öğrenciler; belediyenin (0324-3366583) ve (05527690802) nolu telefonları ile WhatsApp destek hattı (05527688888) numarası üzerinden de bilgi alabilir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu