Tunç: ‘Rusya’nın karşısında ABD’nin yanında saf tutmak gaflettir’

Sosyalist Cumhuriyet Partisi SCP Mersin İl Başkanı Hatice Tunç Partisinin il merkezinde basın toplantısı düzenleyerek son gelişmelerle ilgili görüşlerini paylaştı.

“Emperyalizmin yayılmacı politikaları Ukrayna’da ABD ve Rusya’yı karşı karşıya getirmektedir.” diyerek Rus savaşına dikkat çeken SCP Mersin İl Başkanı Hatice Tunç, yaptığı basın toplantısında ilginç açıklamalarda bulundu.

Başkan Tunç: ” ABD şu anda dört bir yandan Türkiye’yi kuşatıyor. Dedeağaç’ta burnumuzun dibine tamamen Türkiye’yi hedef alan bir askeri üs kurdu. Mavi vatanımızda Türkiye’nin karşısında İsrail ve Yunanistan’ın yanında, Suriye ve Irak’ta bölücülüğün yanında, FETÖ terör örgütünün en başından beri arkasındaydı. Ve hala bu örgüte ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kafkasya’da Türkiye ve Azerbaycan’ın karşısında bütün bu mücadele alanlarında Rusya ise hep Türkiye’nin yanında oldu. Bu koşullarda vatanını savunmak için Ukrayna’da gerekli bazı adımlar atan Rusya’nın karşısında ve ABD’nin yanında saf tutmak büyük bir yanlış olmanın ötesinde gaflettir. Bu yanlışta ısrar dört bir yanda emperyalist kuşatma altında olan Türkiye’yi yalnızlaştırır ve Türkiye’nin önüne ödenmesi mümkün olmayan faturalar çıkartır” dedi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu