Toroslar’da mahalle iftarları binlerce kişiye ulaşıyor

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, her gün farklı bir mahallede yüzlerce kişiyle aynı sofrada buluşuyor.

Mersin Toroslar’da Ramazan ayında ‘Nerede o eski Ramazanlar’ yeniden hayat buluyor.. Toroslar’da mahalle iftarları binlerce kişi aynı sofrada buluşurken Ramazan şenlikleri ile Meddah, İbiş, Hacivat-Karagöz, Sihirbaz ve çocuklar için maskotlar iftar öncesi ve sonrasında muhteşem bir etkinliğe imza atılıyor.

Toroslar Belediyesi’nin Ramazan şenliklerinde en çok çocuklar eğleniyor. Karagöz-Hacivat, Meddah ve İbiş gibi geleneksel gösterileri ilgiyle izleyen çocuklar, sihirbaz gösterisine de eşlik ediyor. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Çocuklarımızın hafızalarında güzel hatıralar bırakmak istiyoruz” dedi.

Toroslar Belediyesi, Ramazan ayının manevi atmosferini düzenlediği iftar programları ve Ramazan panayırları ile yeniden yaşatıyor. Birliğin, beraberliğin ve hoşgörünün sembolü haline gelen Toroslar Belediyesinin geleneksel iftar programları; Ramazan’ın kültürel zenginliğini teneffüs etmek isteyenlerin ortak adresi oldu. Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir mahallede gerçekleştirilen etkinliklerde; unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Ramazan eğlenceleri de 7’den 70’e herkesin yoğun ilgisini görüyor. Çeşit çeşit yemeklerin yer aldığı bereketli sofraları mahallelere taşıyan belediyenin bu etkinliğiyle binlerce kişi aynı sofrada orucunu açmanın hazzını yaşıyor.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, hemşehrileriyle gönül sofrasında bir araya geliyor, etkinliklerde çocukları yalnız bırakmıyor. İftar sofralarına aileleriyle beraber katılarak keyifli vakit geçiren çocuklar, iftar sonrasında başlayan Karagöz-Hacivat, Meddah, sihirbaz gösterisi ve İbiş’e kadar birçok etkinliğin yer aldığı Ramazan Panayırında ise doyasıya eğleniyor.  Geleneksel Türk gölge oyunu olan Karagöz-Hacivat gösterisi çocukları kahkahaya boğarken, drama eğitiminin de verildiği etkinliklerde hünerlerini sergileyerek sahnenin tozunu yutan çocuklar, sihirbaz gösterisine de eşlik ediyor. Pamuk şeker ve patlamış mısır ikramının da bulunulduğu panayırda Başkan Yılmaz, çocukların mutluluğuna ortak olurken, etkinlikleri de çocuklarla birlikte izliyor.

Mahalle muhtarları ve vatandaşlar da eski Ramazan eğlencelerinin yaşatılması amacıyla düzenlenen etkinliklerden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu