Tarsus’ta yaz akşamları renklendi

Tarsus Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen Levent Kırca ekibinin sahnelediği  “Bir Yaz Eğlencesi” oyunu Yarenlik Alanı’nda 2 bin vatandaşla buluşarak final oyununu gerçekleştirdi.  Toplamda 32 mahallede 29 bin seyircinin katılım gösterdiği tiyatro günlerinde meydanlar adeta dolup taştı.

Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından halkı sanatla buluşturmak için düzenlenen etkinlikler kapsamında tiyatro günleri gerçekleştirildi.  Sanatı, kültürü ulaşılabilir kılmak için duayen isimleri ağırlayan Tarsus Belediyesi,  tiyatroyla halkın beğenisini topladı. Kültürel kalkınmanın merkezi olan tiyatroyla birlikte vatandaşlar sanatla buluştu. Duayen ekibin final oyunu ise Yarenlik Alanı’nda 2 bin vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

TARSUS’TA YAZ AKŞAMLARI RENKLENDİ

Sıcak yaz akşamlarına rağmen, kırsal ve merkez mahallelerde sanatını icra eden duayen ekip Tarsuslular tarafından beğeni ile izlendi. Bolca kahkaha ve alkışların olduğu tiyatro oyunları ile yaz akşamları renklendi.  32 gün boyunca, 7’den 70’e her kesimin katılım gösterdiği oyunlar ile Tarsuslular keyifli anlar yaşadı.

                         

BAŞKAN BOZDOĞAN: “BİZİM TEK BİR İSTEĞİMİZ VAR, TARSUS’UN AYDINLIK BİR KENT OLMASI”

Yapılan kültür ve sanat etkinliklerinde Tarsus’un aydınlık bir kent olması için uğraştıklarını söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Kentimizin kırsal ve merkez mahallelerinde 32 gün boyunca aralıksız devam eden “Bir Yaz Eğlencesi” tiyatro akşamlarımız bugün yaklaşık 2 bin vatandaşımızın katılımıyla Yarenlik Alanı’nda taçlandı. Sıcak yaz günlerine rağmen 32 gün boyunca bizlerle olan kıymetli sanatçılarımıza ve oyunumuzu izlemeye gelen Tarsuslu hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bizim tek bir isteğimiz var, Tarsus’un aydınlık bir kent olması. Tarsus eğlenirken öğrenen bir kent. Böyle bir kitle de her zaman aydınlık doğurur. Tarsus sanata ve sanatçıya ev sahipliği yapmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

                             

 “AHMET ÇEVİK TİYATROSU OLARAK İL’LE DE TARSUS DİYORUZ”

Tarsus’u çok sevdiklerinden ve Tarsus’un il olması için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını ifade eden Oyuncu Uhde Seçil Özçakmak  “34 gündür Tarsus’ta 32 tane oyun oynadık. Biz Tarsus’u çok sevdik. Tarsus’un izleyicisinin bu kadar sanata sevgisinin olduğunu bilmiyordum. İnanılmaz yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Yazı burada bitirdik. Bugün gideceğimiz için çok üzülüyorum. Umarım seneye tekrardan geliriz. Çünkü Tarsus’u çok sevdik. Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Keşke başka yerlerde de belediye başkanımız gibi başkanlar olsa. Sanata sanatçıya değer veren, halkın ayağına kadar hizmet götüren bir belediye başkanına sahip olunsa. Kendisini çok seviyoruz. Sonuna kadar da kendisine desteğiz. Biz Tarsus’un il olması içinde Ahmet Çevik Tiyatrosu olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. İl’le de Tarsus diyoruz. ” diye konuştu.

AHMET ÇEVİK : “HER BELEDİYENİN HARCI DEĞİLDİR MAHALLE MAHALLE VATANDAŞLARININ AYAĞINA TİYATRO GÖTÜRMEK”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın tiyatronun yaşaması için verdiği çabaya değinen Oyuncu Ahmet Çevik “Her belediyenin harcı değildir mahalle mahalle vatandaşlarının ayağına tiyatro götürmek. Bence Tarsuslular başkanlarının kıymetini bilmeli. Çünkü sanata, sanatçıya kıymet veriyor. Ayakta alkışlanmalı. Ben ilk defa bir şehirde bu kadar sahne aldım. Her gittiğimiz yerde insanlar bizi kavurucu sıcaklara rağmen finale kadar seyrettiler. Seneye başka oyunlar gelecek şehrinize. Sizler tiyatroya giderek tiyatronun yaşamasına sebep oluyorsunuz. Çok güzel bir turneydi. Gönlümüz Tarsus’ta kalacak ve uzun süre unutamayacağız. Çok güzel insanlar tanıdık.” diyerek Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür etti.

Tiyatro etkinliğinin devamının olmasını dileyen vatandaş ” Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizim ayaklarımıza kadar ücretsiz bir şekilde tiyatro ile buluşmamızı sağladı. Levent Kırca ekibinin sahnesini izlemek ayrı bir keyifliydi.” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu