Talesemi dernekleri ankara’da

METODER (Mersin Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği) Başkan Yardımcısı Aydın Tokmak, Kan Hastalıkları Federasyonu Başkanı Ali Kılıç ve İstanbul Talasemi Araştırma ve Uygulama Derneği, Antalya Finike Talasemi Derneği, Konya Mevlana Talasemi Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanlarından oluşan heyetle Kızılay Genel Müdürlüğü ile Türk Hematoloji Derneği’yle görüşmeler yapmak için Ankara’ya gitti.

METODER’den yapılan açıklama şöyle:

“Ülkemizde son dönemde yaşanan pandemi sürecinde daha da fazla hissedilen kan ve kan ürünleri temini ve tanı tedavi süreçleri ile ilgili yaşanan sıkıntıları aktarıp çözüm bulmak amacıyla Kan Hastalıkları Federasyonu ve bağlı dernek temsilcilerinden oluşan bir heyet Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem KINIK ve Türk Hematoloji Derneği 2. Başkanı Prof. Dr. Şule ÜNAL CANGÜL’ü makamlarında ziyaret etti.

Yaşamlarını kan nakline bağlı sürdüren genetik geçişli Talasemi ve Orak Hücre Anemisi hastalarına destek veren Türk Kızılay’a şükranlarını sunan heyet yaşanan aksaklıklar, çözümleri ve hazırlanacak ortak projeler konusunda Dr. Kerem Kınık ile mutabakata vardı.

Görüşmelerde ayrıca, 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü için planlanan etkinlikler hakkında bilgiler verildi Türk Kızılay ve Türk Hematoloji Derneği ile işbirliği kararı alındı.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu