Münir Özkul Kreşi’nde ‘ Çocuk Bayramı’

Münir Özkul Kreşi’nde ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ coşkusu yaşandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Toptancı Hal Kompleksi’nde yer alan Münir Özkul Kreşi’nde ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ coşkusu yaşandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yıl dönümü kapsamında gerçekleştirilen kutlama programında, Türk bayrakları ile donatılan kreşte minikler şarkılarını söyleyip, dans gösterisi yaptı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi öncülüğünde düzenlenen kutlama programı kapsamında, Münir Özkul Kreşi ile Adile Teyze Kreşi öğrencileri hep birlikte gösterilerini sergiledi. Minikleri izleyenler arasında; Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu ve aileler de yer aldı.

Program kapsamında şiir okuyan ve ‘Fly Project-Toca Toca’ şarkısı eşliğinde dans gösterisi yapan minikler, ‘10.Yıl Marşı’ ve ‘Hayat Bayram Olsa’ şarkıları eşliğinde de yürüyüş gerçekleştirdi. Program, anı köşesinde fotoğraf çekimi ile sona erdi.

“Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bayramın 102. yılını kutluyoruz”

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezleri Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, kutlama programı hakkında, “Bugün çocuklarımız ve velilerimizle birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bayramın 102. yılını coşku ile kutluyoruz. Çocuklarımız dans ettiler, gönüllerince şarkılarını söylediler, eğlenerek vakit geçirdiler. Keyifli bir şekilde programımızı tamamlıyoruz” dedi.

“Çocuğumun ilk etkinliği, çok duygulandım”

Çocuğunun Adile Teyze Kreşi’nde eğitim gördüğünü anlatan Duygu Demir, “Çocuğumun ilk etkinliği. Çok duygulandım, ilk başta çok ağladım. Çok güzel, çok verimli geçti, çok memnun kaldık. Öğretmenlerimiz çok güzel ilgilendi. Çok mutluyum ve oğlumun ilk dediği kelime Atatürk’tü. O kadar seviyoruz. Bizim içimizde yeri her zaman farklı. Çocuklarımıza da öyle aşılıyoruz” diye konuştu.

Anne Merve Yeşilot da etkinlik için çok heyecanlı olduğunu aktarırken, “Bizim bu ikinci deneyimimiz. Daha önce de 29 Ekim’i burada kutlamıştık. Çok mutluyuz. Güzel bir etkinlik oldu çocuklarımız adına. Duygulandık. Çocuklar şiir okudular, çok güzel eğlendiler. Onlar da mutluydu, biz de mutluyduk” dedi.

“Çocuklarımız eğlendi, önemli olan da o”

Velilerden Betül Zirek, kreşin sunduğu eğitim ve olanaklardan son derece memnun olduklarını belirterek, “Burası hem çocuğumuzu güvenle bırakabileceğimiz hem de çok güzel etkinlikleri olan bir yer. Çok güzel etkinlikler yapıyorlar. Öğretmenlerimiz sağ olsun elinden geleni yapıyorlar. Biz çocuklarımızı gönül rahatlığıyla buraya bırakıyoruz. Böyle bir yer olduğu için çok mutluyuz ve diğer aileler de eminim çok mutlu. Bugünkü etkinlik çok güzeldi. Özellikle çocuklarımız eğlendi, önemli olan da o” diye konuştu.

“Kızımı izlerken sanki onunla birlikte ben de çocuk oldum”

Baba Osman Er de kızı Simay’ı izlemeye geldiğini söyleyerek, “Kızımı izlerken küçüklüğüme gittim, sanki onunla birlikte ben de çocuk oldum, güzel duygular yaşadım, eğlendim kızımla. Onlarla coşkulu olmak, 23 Nisan sevincini yaşamak harika ve çok güzel bir duygu. Teşekkür ediyorum etkinliği hazırlayan herkese, bütün öğretmenlerime. Hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Miniklerden Hiray Kurt ise “Bugün burada 23 Nisan’ı kutluyoruz. 23 Nisan çocukların bayramı. Etkinlikler, boyamalar yaptım. Bugün çok mutluyum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu