Milli Eğitim ile Ulusal Turunçgil konseyi iş birliği yapacak

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ulusal Turunçgil Konseyi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Mersin, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek Uluslararası Turunçgil Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. Yaklaşık 60 ülkeden 2 bin 500’e yakın katılımcının beklendiği 14. Uluslararası Turunçgil Kongresi, 6-11 Kasım 2022’de Mersin’de gerçekleşecek. Tüm dünyadan danışman, üretici ve bilim insanlarının katılacağı programda turunçgile ilişkin binin üzerinde sunumun yapılması, teknik gezilerin düzenlenmesi planlanıyor.

 Bu kapsamda Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ulusal Turunçgil Konseyi işbirliği protokolü yapılarak kongrede sunulmak üzere etkinlik planlaması yapıldı. Uluslararası Turunçgil Kongresi vesilesi ile ülkemizin ve bölgemizin uluslararası tanıtımına katkıda bulunarak öğrencilerin bireysel ve sosyal sorumluluklarını gelişmesini sağlamak amacıyla ilk etkinlik olarak Ulusal düzeyde “TURUNÇGİL HAYATTIR” resim yarışmasının hayata geçirilmesi planlandığı bildirildi.

Protokol imza törenine katılan Ulusal Turunçgil Başkanı Kemal KAÇMAZ ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Baş Danışmanı İbrahim EVRİM, böyle bir projede yer aldıkları için mutlu olduklarını ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerini ilettiler.

İl Müdürü Adem KOCA, Ulusal Turunçgil Konseyi ile imzalanan protokolle ortaklaşa yürütülen çalışmaların iki kurum açısından çok faydalı olacağını, bu iş birliğinin hem Mersin hem de eğitim camiası açısından önemli olduğunu ifade etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu