MEÜ’si sporcu öğrencilerine motivasyon etkinliği

Mersin Üniversitesi Girişim Limanı’nın danışmanlık hizmetleri, sponsorluk ve teknik çalışmalar ile desteklediği TEKNOFEST 2022'de üç farklı kategoride yarışacak Üniversitemiz lisans öğrencilerinden oluşan takımlarımız için Merkez Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu tarafından motivasyon etkinliği gerçekleştirildi.

Yarışma öncesi yoğun hazırlık sürecinde öğrencilere motivasyon amaçlı düzenlenen etkinlikte, TEKNOFEST 2022 yarışmaya hak kazanan farklı takımlardaki öğrencilerimiz birbirleriyle tanışarak ihtiyaç halinde birbirlerine destek olma sözü verdi.

TEKNOFEST 2022’de yarışacak takımlarımızdan ilki olan ve Orta İrtifa Kategorisinde (10.000 feet) yarışacak “Orion Roket” takımı, 271 başvuru arasından seçilme başarısı gösterdi.“H-CarTech” takımımız ise, Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda Elektromobil (Batarya Elektrikli) ve Hidromobil (Hidrojen Enerjili) olmak üzere iki kategoriden Hidromobil kategorisinde yarışacak.

Bu yıl ikincisi yapılacak Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması’nda yarışacak takımımız ise ön elemeyi başarıyla geçti. Üniversitemiz Girişim Limanı’nın TEKNOFEST 2022’de Mersin Üniversitesi dışında desteklediği diğer takımlar ise; Bahçeşehir Üniversitesi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinden oluşuyor.

Üniversitemiz Girişim Limanı, lise kategorisinde ise Mersin’deki Meslek Lisesi, Ticaret Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan birçok takıma TEKNOFEST 2022 hazırlık sürecinde destek vermeye devam ediyor.

Üniversitemiz Girişim Limanı’nın desteklediği takımlarımızın yarıştığı kategoriler ise şu şekilde:

1. Roket Yarışması

2. Uluslararası Efficiency Challenge Hidromobil Yarışması

3. Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu