Mersin DOP İncesaz Topluluğu festivalin gözdesi oldu

“3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali”nde İncesaz Topluluğu’nun seslendirdiği konser büyük alkış aldı.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından ve Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen “3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali” Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirilecek üç konser ve iki eğitim etkinliği ile Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen festivalde 26 Ekim Salı akşamı Orkestra Şefi İbrahim YAZICI yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve İncesaz Topluluğu’nun seslendirdiği “İncesaz Konseri” gerçekleştirildi.

Gaziantepli sanatseverlerden büyük beğeni alan konserde Tanbur’da Murat AYDEMİR, Kanun’da Taner SAYACIOĞLU, Kemençe’de Emre ERDAL, Vurmalı Çalgılar’da Türker ÇOLAK, Kontrbas’da Volkan HÜRSEVER, Gitar’da Cengiz ONURAL, solistler Ezgi KÖKER ALDEMİR ve Bora EBEOĞLU’na eşlik etti.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından ve Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen “3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali” 28 Ekim Perşembe akşamı seslendirilecek “Cumhuriyet Bayramı Gala Konseri” ile son bulacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu