MEİGDER’den AK Parti’ye ziyaret

Mersin İnternet Gazetecileri Derneği (MEİGDER) Yönetim Kurulu ve üyeleri A. Vahap Şehitoğlu başkanlığında AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’i makamında ziyaret edip, fikir alışverişinde bulundular.

MEİGDER Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’i makamında ziyaret etti.
Ziyarette yeni kurulan bir dernek olmalarına rağmen önemli mesafeler kat ettiklerini belirten MEİGDER Yönetim Kurulu Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, gelen olumlu tepkilerden son derece memnun olduklarını belirterek, “38 üyesi olan bir derneğiz. Özelliği sadece gazetecilerin kurduğu bir dernek. İnternet gazetecileri olup, gazeteci olmayanları içimize almıyoruz. Arkadaşlarımızın çoğu ya emekli ya da mesleğe devam ediyor. Amacımız gerçek gazetecileri bir araya toplamaktı. Günümüzde gazetecilik artık internet üzerinden yapılıyor. Bizim de bir an önce örgütlenmemiz gerekiyordu. Sosyal haklarımızı kazanmak adına hazırlanan tasarının hızlanması ve bir an önce yasalaşması lazım. Bu konuda sizden de yardım bekliyoruz. Bizim sorunlarımız dile getireceğinize inanıyoruz” diye konuştu.


Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, her zaman gerçek gazetecilerin yanında olduklarını ifade ederek, “Yasa tasarısı ile ilgili bilgi sahibi değilim, hemen notumu aldım. Gerekli görüşmeler yapacağıma emin olabilirsiniz. Aslında internet gazeteciliği düzgün bir şekilde işleyecek ki bu ‘face gazeteciliği’ bitisin. Doğrusu bu. Günümüzde artık kimse eline bir gazete alıp okumuyor. Her şeyi internet ortamından takip ediyor. Ben Kıbrıs’ta doğdum büyüdüm.Türkiye’deki gazeteler Kıbrıs ‘a bir gün sonra gelirdi. Biz Türkiye’de ne olduğunu bir gün gecikmeli öğrenirdik. Nereden nereye geldik. Şimdi bir tuşa basıyorsunuz dünyadaki her şeyden haberdar oluyorsunuz” dedi.

Bilgi kirliliği son bulsun


Asılsız ve yalan haberlerden yakınarak sözlerine devam eden Ercik, şöyle konuştu; “Haber ve bilgi kirliliğini önlemek adına çok doğru bir adım atmışsınız. Bu konuda her zaman yanınızda olacağız. Çünkü herkesin kontrol altına alınması ve takip edilmesi gerekiyor. Bu konuda en çok zararı görenlerden biri benim. Hakkımda asılsız birçok haber yapıldı. Edepsizliğin zirvesine çıktılar. Bu gazetecilik değil. Böyle gazetecilik olmaz. Yasal yollardan asılsız tüm haberleri kaldırtıyorsunuz ama ‘fake’ hesaplar ile baş edemiyoruz ve uğraşamıyoruz. Bunun için sizin gibi güçlü örgütlere ihtiyacımız var. Hazırlanan yasa tasarısının da bir an önce hayata geçeceğine inanıyorum. Kimsenin işlediği bir suçun bedelini başkası ödememeli.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu