Kadına ‘Şiddete Sıfır Tolerans’

Akdeniz Belediyesi; kadınlara yönelik her türlü şiddeti önlemek ve şiddete karşı toplumun her kesiminde bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla, uzmanların desteğiyle projelerini aralıksız sürdürüyor.

‘Şiddete Sıfır Tolerans’ ilkesi ile ilçe sınırlarında bulunan mahallelerde, erkeklere yönelik kadına şiddetle mücadele eğitimi vererek farkındalık yaratan Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, bu kez de resmi kurumlarda çalışan erkek personele eğitim vermeye başladı.

Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında toplumsal bilinç oluşturmak ve bu konudaki farkındalığı yükseltmek amacıyla hizmet ve projelerini sürdüren Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü; İlçe Emniyet, İlçe Tarım, İlçe Sağlık, Gençlik-Spor ve Akdeniz Tapu Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışan erkek personele, kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimi verdi.

Ulusal eylem planı anlatıldı, şiddetin sonuçlarına dikkat çekildi

Eğitimlerde, psikologlar ile Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği’nden gelen polis memuru tarafından katılımcılara; kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında, bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Ulusal Eylem Planı’ hakkında bilgilendirme yapıldı. Sunumlarda ayrıca aile içi şiddet, şiddetin türleri, kültürel ve ekonomik kökleri, cezai sonuçları ve mağdurların hakları konularında, katılımcılara bilgiler verildi.

Resmi kurum ve kahvehane söyleşileri sürecek

Akdeniz Belediyesi’nin; “Şiddete Sıfır Tolerans” ilkesi ile “Biraz Sohbet Çokça Farkındalık Projesi” kapsamında, kadına yönelik şiddete karşı toplumsal bilincin oluşturulması, farkındalık ve duyarlılığın arttırılmasına yönelik eğitimleri, resmi kurumlar ile mahalle kahvehanelerinde devam edecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu