Jandarma Sigara Barkodundan Hırsızı Yakaladı

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri akaryakıt istasyonundan 430.000 TL para ve 10 karton sigara çalan şüpheliyi yaptığı titiz araştırma sonucunda yakaladı.

Silifke ilçesinde faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonundan 430.000 TL para ve 10 karton sigarının çalınması üzerine Jandarma ekipleri hırsızlık şüphelisi şahsı yakalamak, çalınan para ve sigaraları bulmak amacıyla geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan araştırmalar sonucunda şüpheli olarak tespit edilen eski bir akaryakıt çalışanı takibe alındı. Soruşturmayı derinleştiren Jandarma tespit edilen şüphelinin kullandığı sigara ile akaryakıt istasyonundan çalınan sigaraların barkod numaraların aynı olduğunu belirledi.

Elde edilen deliller ışığında Silifke Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile tespit edilen şüpheli şahıs Jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şüpheliye ait ahırda yapılan aramada ise akaryakıt istasyonundan çalınan 430.000 TL para ve 10 karton sigara ele geçirildi. Şüpheli şahıs ifadesinde akaryakıt istasyonundan para ve sigarayı kendisinin çalarak ahıra sakladığını itiraf etti. Jandarma tarafından çalıntı para ve sigaralar akaryakıt istasyonuna teslim edildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıs tutuklandı

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu