İşten çıkartılanlardan fotoğraf sergili protesto

İşten çıkartılanlar platformu Büyükşehir Belediyesinden işten çıkartılmaları protesto eden ilginç bir fotoğraf sergisi ile kamuoyuna taşıdılar...

Platformdan yapılan haber diline çevrilmiş yazılı açıklama aynen şöyle:

“30 Mart 2019 Yerel Seçimlerinden önce CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ve Vahap SEÇER’in, Belediyeleri kazanmaları halinde çalışan işçilerin çıkarılmayacağına dair namus ve şeref sözü vermelerine rağmen göreve gelen Vahap SEÇER’in ilk günden itibaren işçi kıyımına başlaması ve bugüne kadar yaklaşık 3.500 emekçiyi işinden etmesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Maruz kaldıkları sürgün, eziyet gibi mobbinglerin ardından iş akdi feshedilen işçiler, Meclis Toplantılarında çalışmadıkları için çıkarıldıklarını iddia eden Vahap SEÇER’in iddialarının mesnetsiz olduğunu Mersin kamuoyuna ve vicdanına göstermek amacıyla kurdukları “Mersin Büyükşehir Belediyesi İşten Çıkarılanlar Platformu” aracılığı ile Belediyede çalıştıkları süre içerisinde, görevleri başında iken çektirdikleri fotoğraflardan oluşan bir fotoğraf sergisi açtılar.

İşinden edilen emekçiler, geçtiğimiz hafta Anamur’un en işlek sokaklarından biri olan Muşurup sokakta açtıkları serginin devamını Mezitli – GMK üzeri Bankalar Caddesi ve Tarsus – Yarenlik Alanında eş zamanlı olarak yaparak devam ettirdiler. Mağdur işçilerin yaptığı basın açıklamasında; Anamur’dan başlattıkları ve zulmün belgesi niteliğinde olan sergilerini, Mersin’in Mezitli ve Tarsus ilçelerinin en işlek caddelerinde sergilediklerini, yapılan zulmün tüm Mersin halkına duyurulması için çabalayacaklarını dile getirdiler.

Mezitlili ve Tarsuslu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlemlenen sergide; vatandaşlar yapılan zulmün bu denli büyük olduğunu bilmediklerini belirterek, işinden edilen emekçilerin her zaman yanında olduklarını dile getirdiler. Bunun yanı sıra seçimlerden bugüne kadar yaklaşık 2.5 yıl geçmesine rağmen Mersin’in Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ tarafından çözülmesi gereken problemlerinin çözüme kavuşturulmadığını da söyleyen vatandaşlar, Vahap SEÇER’in emekçiler ile uğraşmak yerine asli vazifesi olan hizmetleri yerine getirmesini temenni ettiklerini de eklediler.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu