Gültak görevdeki 2 buçuk yılını anlattı

Akdeniz Belediye Gültak; düzenlediği basın bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında, görevdeki 2 buçuk yılını anlattı.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, bir otelde düzenlediği basın bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında, görevdeki 2 buçuk yılını değerlendirdi. Toplantıya, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri ile çok sayıda gazeteci katıldı. Sözlerine; 2 buçuk yılın çok hızlı ancak kendileri açısından dolu dolu geçtiğini belirterek başlayan Başkan Gültak; Akdeniz’de, 30 bin hektarı aşan görev, yetki ve sorumluluk alanına yayılmış 65 mahalleye hizmet verdiklerini vurguladı. Seçimlerin üzerinden geçen 2 buçuk yılda, geniş bir coğrafyaya yayılan Akdeniz’de ziyaret etmediği mahalle, yürümediği sokak kalmadığını söyleyen Başkan Gültak;

“Göreve gelir gelmez ilklerin ve yeniliklerin adresi, değişim ve dönüşümün merkezi olmak, geçmişte ihmal edilen Akdeniz’in makûs talihini değiştirip hak ettiği hizmetleri sunmak için çalıştık, çalışıyoruz. Gece-gündüz demeden iyi veya zor gününde halkımızın yanındayız. İnsanlarımızın mutluluğu ile seviniyor, derdiyle dertleniyoruz. Kapalı kapılar ardında değil, haftanın 7 günü insanlarımızın içindeyiz. Hem hizmetlerimizi yerinde inceliyor hem de varsa bir eksiğimiz ivedi şekilde yerine getirilmesi için çalışıyoruz. İnsan odaklı hizmet anlayışıyla, kısıtlı bütçemizi, azami bir verimle kullanarak hizmet üretmeyi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Akdeniz, Mersin’in kalbidir”

Sözlerini; “Akdeniz’in sorun ve sıkıntılarını halletmeden Mersin’in sorunlarını da çözemezsiniz” diyerek sürdüren Başkan Gültak; “Biz bu bilinçle projeler planlıyor ve üzerimize düşeni en iyi şekilde yapıyoruz. Şehrin merkezini oluşturan ilçemizin sorunlarının çözümü için herkesin gereken duyarlılığı göstermesi ve çalışmalarımıza destek vermelerini bekliyoruz. Mahalle sakinleri ile görüşüyor, muhtarlarımızla da sürekli temas içindeyiz. Asfalt, kaldırım, yama bunların bir kısmında elimizden geldiği kadar destek oluyoruz. Sosyal belediyecilik ile evde bakım hizmetlerinden tutun, hoş geldin bebek projesine, psikolojik destekten kişisel bakım hizmetine kadar birçok şeyi muhtarlarımızla birlikte koordineli bir şekilde yürütüyoruz” diye konuştu.

“Akdeniz’e pozitif ayrımcılık uygulanmalı”

Bir kez daha Akdeniz ilçesine pozitif ayrımcılık yapılması çağrısını yineleyen Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Zira Liman, serbest bölge, organize sanayi ve hal bizim sınırlarımızda. Gündüz nüfusu 1 milyona yakın. Açıkçası kentin ticaret ve ekonomisi Akdeniz’de dönüyor. Para burada kazanılıyor ama bu gelir ilçemize yansımıyor. Bu adaletsizliğin giderilmesi için biz elimizden geleni yapıyoruz. Hükümetimiz de bu anlamda arkamızda. Bu konuda Büyükşehir Belediyesinden de duyarlılık bekliyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu