Gültak: ‘Atatürk’ün gösterdiği hedef ve ilkeler doğrultusunda geleceğe ilerliyoruz’

Başkan Gültak; Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84’üncü yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada, “Gazi Mustafa Kemal’in en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, çağdaş ve gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. İşte bugün bizler de Büyük Atatürk’ün gösterdiği bu istikamet, hedef ve ilkeler doğrultusunda geleceğe ilerliyoruz” dedi.

Akdeniz Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ikinci Meclis birleşiminde, 10 Kasım tarihine ayrı bir başlık açan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; “Kurtuluş Savaşımızın Lideri, özgürlük bağımsızlığımızın mimarı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84’üncü yıldönümünde şükran, rahmet ve sonsuz minnetle yâd ediyorum. Her türlü yokluğa rağmen bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını veren ecdadımızı; vatanımız ve bayrağımız uğruna toprağa düşen tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

“Cumhuriyeti korumak ve geleceğe taşımak en asli görevimiz”

Gazi Mustafa Kemal’in; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözüne de hatırlatan Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu bağlamda; 10 Kasım’ı sadece ‘matem günü’ olarak görmenin ötesinde; Atatürk’ün geleceği aydınlatan fikir ve düşüncelerini anlama günü olarak değerlendirmeliyiz. Gazi Mustafa Kemal’in en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. İşte bizler de bugün Büyük Atatürk’ün gösterdiği istikamet ve ilkeler doğrultusunda ilerliyoruz. Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’i korumak, devletimiz ve milletimizin tüm dünyada saygın ve güçlü bir yer edinebilmesi amacıyla büyük bir azimle yılmadan çalışmak bugün en asli görev ve sorumluluğumuzdur.”

“Atatürk’ün de dediği gibi Mersin’e sahip çıkıyoruz”

Sözlerini; “Atatürk’ün, ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ilkesi doğrultusunda, ülkemizde ve kentimizde barışı ve kardeşliği hâkim kılmak için mücadele verdik” diyerek sürdüren Başkan Gültak; “Yakın geçmişte terör ve uyuşturucu ile gündeme gelen kentimizde bugün huzur, güven, kardeşlik, sevgi ve hoşgörüyü yeniden tesis etmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Atatürk’ün de özel ayrıcalık ve değer verdiği kadınların sosyal ve ekonomik statüsünü yükseltmek için üretime yönelik projeler üretiyor; onları ekonomi ve istihdama kazandırıyoruz. Geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimine katkı sunuyor, kültürel, sanatsal etkinlik ve sportif aktivitelerle onlara daha güzel ve güvenli bir gelecek hazırlamak için çalışıyoruz. Atatürk’ün, “Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız” sözünün gereğini yerine getirerek, kentimizi her yönüyle geleceğe hazırlayan hizmet, proje ve yatırımlarımız sürecek. Ebediyete irtihalinin 84’üncü yıldönümünde; Kurtuluş Savaşımızın Mimarı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı, rahmet ve sonsuz minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu