‘Gönülden Sesler Korosu’ ikinci konserini verdi

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen konserde birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerini seslendiren emekliler, vatandaşlara müzik dolu bir gece yaşattı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Yenişehir Emekli Evi üyelerinden oluşan 70 kişilik ‘Gönülden Sesler Korosu’ ikinci konserini verdi. Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği konserde Emekli Evi üyeleri, üzerinde uzun bir süredir çalıştıkları Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdiler.

İkinci konser de büyük beğeni topladı

Emekli Evi, sunduğu kültürel ve sanatsal faaliyetler, geziler ve farklı programlarla emeklilerin ve yaş almışların boş vakitlerini kaliteli etkinliklerle değerlendirdiği ikinci bir ev oldu. 25 Ekim 2021’de kurulan ve Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği sanatçısı Zeynep Özel’in şeflik yaptığı, saz ekibinin de çalışmalara eşlik ettiği koro ilk konserini 17 Şubat’ta vermişti.

İkinci konser için uzunca bir süredir çalışan Emekli Evi üyeleri, ikinci konserde de sergiledikleri sahne performansı ile vatandaşlardan tam not aldı. Konser bitiminde seyircilerden büyük alkış alan Gönülden Sesler Korosu, ‘bir daha’ ‘bir daha’ tezahüratları üzerine kapanış parçasını 2 kez seslendirdi.

“Çok keyifli bir süreç yaşadık”

Konser öncesi değerlendirme yapan Emekli Evi Korosu üyelerinden İskender Gürakan, “Güzel bir konser olacağını umuyorum. Bu ikinci konserimiz olacak. Arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Çok keyifli bir süreç yaşadık. Sazendelerimiz güzel çalıyorlar ve donanımlı hepsi. Ekip arkadaşlarımız, korodaki diğer arkadaşlarımız fevkalade. Sahne heyecanı oluyor. Güzel bir sunum yapacağız. Güzel bir atmosferde güzel dinleyicilerimizle, güzel keyifli bir akşam olacağına inanıyorum” dedi.

“Bu yaşta böyle bir güzellikle karşılaşacağımızı ummazdık”

 İsmail Korulu da, kendisi gibi yaş almış vatandaşlara tanınan kültürel faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti, “Bize bu imkânı sağladığı için gerçekten Büyükşehir Belediyemize sonsuz teşekkür ediyoruz. Daha ne isteyebiliriz ki? Çok güzel, çok mutluyuz. Hiç beklemediğimiz bir güzellikle karşılaştık. Bunu öyle laf olsun diye değil, içimden gelerek söylüyorum. Hiç ummazdık bu yaşta böyle bir şeyle karşılaşacağımızı” cümleleriyle dile getirdi.

“Çok güzel bir ortamdayız. Çok mutluyuz”

Emekli Keriman Yeşilbağ da boş zamanlarında Emekli Evi’nde zaman geçirdiğini belirterek, koro çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yeşilbağ, “Zeynep hocamız bizi çok güzel çalıştırıyor. Çok güzel bir ortamdayız. Çok mutluyuz. Bize bu imkanları sağladıkları için. Yoksa pandemide çektiğimiz sıkıntılarda çok bunaldık, çok evde oturduk ama sağ olsun belediyemiz böyle bir imkan tanıdı” diye konuştu.

“İlk defa bize böyle bir fırsat tanındı”

Başından beri Emekli Evi’nin etkinliklerine katılan Necla Şahin de, tüm çalışanlara ve Başkan Seçer’e teşekkür ederek, “Pandemi sonrası bizim için büyük bir motivasyondu. Bizim için büyük bir nimet orası her şeyden önce. Herkes oraya bir terapi gibi gidiyor” dedi. Koro çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Şahin, “Bol bol çalıştık. Solo yok bende, ama biz koro olarak çalışanları dinlemek bir kere konser olmasa bile oradaki güzellik bambaşka bir şey. Herkes samimi, ortam güzel, eğleniyoruz. Ben 67 yaşındayım ve çok heyecanlıyım. İlk defa bize böyle bir fırsat tanındı ve o bizi onurlandırdı, çok hoşuma gidiyor” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu