FETÖ’nün Belediyeler İmamı gözaltında

FETÖ'nün belediyeler imamı olmaktan Mersin'de yakalanan ve uzun bir süre tututlu kalan dönemin belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın da danışmanlığını yapan Erkan Karaaslan yeniden gözaltına alındı. Mersin Büyükşehir Belediyesinin Kocamaz döneminin de yeniden mercek altına alınması bekleniyor.

FETÖ’nün belediyeler imamı olmaktan Mersin’de yakalanan ve uzun bir süre tututlu kalan dönemin belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın da danışmanlığını yapan Erkan Karaaslan yeniden gözaltına alındı. Mersin Büyükşehir Belediyesinin Kocamaz dönemininde yeniden mercek altına alınması bekleniyor.
FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan, 2015 ve 2016 yılları arasında CHP’li Avcılar Belediyesi tarafından aldığı ihalelerde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
CHP’li Avcılar Belediyesi ihale komisyon başkanı ve üyelerinin de yer aldığı 19 şüpheliye yönelik yapıldığı öğrenildi. Aralarında Erkan Karaarslan’ın da bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alınırken 2 şüphelinin yakalama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Karaarslan’ın güncel değeriyle kamuyu 1 milyon lira zarara uğrattığı tespit edildi.
8 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON
Hakkında “ihaleye fesat karıştırma” suçundan çok sayıda dava açılan ve defalarca gözaltına alınan Fetullahçı Terör Örgütü’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan yeniden gözaltına alındı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “ihaleye fesat karıştırma”, “resmi belgede sahtecilik” , “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “kamu kurum ve kuruluşlarının zararına nitelikli dolandırıcılık” suçları kapsamında 19 şüpheliye yönelik 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu