Etkinlik ve Sanat Merkezi’nde Etkinlikler Bitmiyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Etkinlik ve Sanat Merkezi’nde çocuklara yönelik her gün birçok etkinlik yapılıyor. Okulların ara tatil döneminde de etkinlikleri artıran merkezden mutluluk yayılıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Etkinlik ve Sanat Merkezi’nde çocuklara yönelik her gün birçok etkinlik yapılıyor. Okulların ara tatil döneminde de etkinlikleri artıran merkezden mutluluk yayılıyor.

Hep birlikte dans edip Survivor Parkuru’nda yarıştılar

Büyükşehir Belediyesi Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi’nden gelen çocukların da olduğu programda çocuklar ilk olarak yerli ve yabancı eğlenceli birçok çocuk şarkısıyla zumba yaptı. Ardından Survivor Eğlence Parkı’ndaki parkurda yarıştı. Resim atölyesi sonrası çocuklar ayrıca el işi malzemelerden kedilerine hatıra kitap ayracı yaptı.

Aydıncı: “Her gelen çocuk buradan eğlenerek, güler yüzle ayrılıyor”

Etkinlik ve Sanat Merkezi Sorumlusu, Beden Eğitimi Öğretmeni Mehtap Aydıncı, “Burada çocuklarımıza resim atölyesi, dikkat atölyesi, geleneksel sokak oyunları, geri dönüşüm atölyesi, taş boyama, İngilizce atölyelerimizi devam ettiriyoruz. Burada yaptırdığımız etkinliklerimizde çocuklarımızı mental olarak rahatlatıp motivasyonları yükseltiyoruz. Ara tatil sürecinde Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyemiz de buraya misafir oldu. Çocuklarımızla dolu dolu çocuk zumbası yaptırdık, ayraç yaptırdık. Resim atölyemiz oldu. Survivor alanımızda yarışlarımız oldu. Her gelen çocuk buradan eğlenerek, güler yüzle ayrılıyor. Biz de bundan çok memnun kalıyoruz” dedi.

“Burası çok güzel bir yer”

Etkinlik ve Sanat Merkezi’ni çok sevdiğini söyleyen 8 yaşındaki Alin Coşkun, “Burada çok eğlendim, dans ettim, şarkı söyledim, ayraç yaptım, boyama yaptım, Burada şarkılar söyledim. Parkurda yarıştık. Burası çok güzel” dedi.

9 yaşındaki Azize Karaçalı çok güzel vakit geçirdiğini ifade ederek,  “Resim yaptım, dans ettim, şarkılar söyledik, parkurda yarıştık, koştuk, eğlendik. Burada ayraç yaptık. Burası çok güzel. Arkadaşlarımla bir araya geliyoruz, sohbet ediyoruz” diye konuştu.

“Parkurlarda oyun oynadık, etkinlikler yaptık

Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi’ne giden 11 yaşındaki Yasemin Hasret Erdeveci, “Burayı çok sevdim. Çok güzel bir yer. Elimden geldiğince buraya gelmeye çalışacağım. Burada çok güzel parkurlarda oyun oynadık, etkinlikler yaptık, ayraç yaptık, dans ettik, şarkı söyledik. Burayı çok beğendim. Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi’nden geliyorum. Buraya hep gelmeyi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Samet Kahveci, “Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi’nden geliyorum. Şarkı söyledim, dans ettik, ayraç yaptık, yarış yaptık. Koştuk, eğlendik. Denizin yanında oturmak ve arkadaşlarımla konuşmak çok güzel. Gezmek, eğlenmek çok güzel” dedi.

Etkinlik ve Sanat Merkezi’ne sürekli geldiğini anlatan Ece Taşkın,  “Buraya ilk geldiğimde çok sevdim burayı, hep geliyoruz buraya zaten. Her zaman da buraya piknik yapmaya falan geliyoruz. Burada dans ettik, sahnede öğretmen bizi dans ettirdi. Sonra resim yaptık, ayraç yaptık, yarış yaptık. Çok güzel bir yer burası” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu