Ekiz’in ‘onur’ intiharı sosyal medyayı salladı

Mersin’in Mezitli ilçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Negehan Ekiz’in müdürleri tarafından hakarete uğraması sonucu gururuna yediremeyip, intihar etmesi, sosyal medyayı salladı!

Polis memurunun başına gelenleri, emekli polis memuru babası ve yakınlarının paylaşımları sosyal medya da geniş yankı buldu. İntihara neden olanlar nefretle kınandı!

Mersin Valiliği, intihar olayının sosyal medyada patlaması ve bazı gazetelerde yer alması üzerine konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını sosyal medya hesabından duyuruldu.

KİM BU SEKRETER?
Acılı baba, polis memuru kızını intihar sürükleyen gelişmeleri şöyle açıkladı:

‘..kızımda Mersin Emniyet müdürlüğü Mezitli ilçe Emniyet müdürlüğü silah ruhsat şubesinde görevli olduğu gün mezitli Ak parti ilçe başkanlığında görevli polis memuru rahatsızlanır hastahaneye gider iki saatliğine benim kızımı yerine gönderirler ve kızım görevde iken dışarıdan partiye bir bayan gelir “nerde görevli polis! ben usandım polis AZARLAMAKTAN” der. ( Bu bayan ilçe Başkanının sekreteri) bunun üzerine kızımda sorar hanfendi siz kimsiniz niye bağırıyorsunuz der bunun üzerine bayan sen şimdi kim olduğumu görürsün sicilini ver bağıra bağıra odasına çıkar!’

MEZİTLİ EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI FETÖDEN AÇIĞA ALINDI MI?

İntihar eden Negehan Ekiz’in emekli polis memuru babasının, kızının başından geçen olayları kendi ağzıyla anlattığı sosyal medya paylaşımlarında, kızına baskı yapan ilçe emniyet müdür yardımcısı Serap Karabulutla ilgili; ‘( Bu Serap denen müdür ne yazık ki Fetö’den dolayı 20 ay açıkta kalmış fetöcüdür.) iddiasında bulundu.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ BU OLAYA NASIL MÜSAADE ETTİ?

Emekli polis memuru baba, kızının intihar olayı ile ilgili açıklamalarında yer bulan Mezitli İlçe Emniyet Müdürü’nün yaptıklarını ise şöyle açıklıyor:

“..sonra ilçe başkanını arar artık nasıl bir yalan SÖYLEDİYSE başkanda hemen mezitli ilçe Emniyet müdürünü arar o kızı hemen sürgüne GÖNDERECEKSİNİZ DER ilçe Emniyet müdürü de yardımcısı şube müdürü serap Karabulut’u ARAYARAK böyle bir olay var gereğini yap der…’

Baba, kızına yapılanları şöyle sürdürür:

“.. . Bunun üzerine şubede kızıma devamlı mobing uygulayan Serap hanım kızımı zorla Ak parti binasına götürerek sekreter odasında ilçe başkan yardımcısı ve sekreterin önünde aşağılayarak kızıma sen sokak kadını gibi sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun çabuk sekreterden özür dile der. kızımda ben suç işlemedim o benden özür dilesin bende ondan dilerim der üçlü çete kızımı konuşturmazlar kızım özür diler daha sonra çık dışarı der kızım şube müdürüne müdürüm ben diye karşılık verince ilçe başkan yardımcısı bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesinler kızımı kapı dışarı ederler bunları kızım hazmedemezdi pazar günü evde intihar etti…’

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

“Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuz Nagehan Ekiz’in 26.09.2021 günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak;

Öncelikle Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.

27.08.2021 tarihinde Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.

Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır.

Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 SORUYORUZ?

Ak Parti Mezitli İlçe başkanı ve talimatı uygulayan emniyet müdürü bu olayı içine sindirebiliyor mu?

Genç polis kızımızı intihar etmesine neden olan partinin görevli sekreteri görevinden alındı mı?

AK Parti Genel Merkezi, bir genç polis memuru kızımızın ölümüne neden olan Mezitli ilçe teşkilatı sorumlularını görevden almayı düşünüyor mu?

Mersin Valiliği soruşturmanın selameti açısından emniyet müdürü ve yardımcısını tedbiren açığa almayı düşünüyor mu?

Mezitli ilçe emniyet müdür yardımcısı Serap Karabulut daha önce Fetö’den açığa alındı mı?

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu