0101

CHP'li Piyadeoğlu: "Dünyanın bütün kadınlarıyla birlikte dayanışma içindeyiz"

İlk Yayın: 8 Mart 2023 – Güncelleme: 8 Mart 2023 21:37

Piyadeoğlu, CHP Kadın Kolları olarak 81 ilde, 973 ilçede eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptıklarını belirterek, “Dünyanın bütün kadınlarıyla birlikte dayanışma içinde eşitsizliğe meydan okuyoruz. Bu sene 8 Mart’ta içimizde hem bir burukluk hem de büyük bir umut var. Üzgünüz çünkü ‘sesimi duyan var mı?’ diye seslenirken enkaz altında yaşamını kaybeden canların yüreğimizde acısı var.” dedi.

“Umutluyuz çünkü beceriksiz ve liyakatsiz kadrolar tarafından yönetilen ülkemizin kaderini değiştirecek olan örgütlü gücümüz ve kararlılığımız var.” diyen Piyadeoğlu, şunları kaydetti:

“Gücümüze güç katan Millet İttifakımız var. Yol arkadaşı olmaktan onur duyduğumuz Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu var. İktidarın eşitsizliği besleyen zihniyeti nedeniyle, bakım yükü afet bölgesinde de kadının sırtında. Derin bir acı yaşayan kadınlar, yüreğine taş basıp yemek yapmak, ailedeki çocuğa, yaşlıya, engelliye bakmak, çadıra su taşımak, çamaşır yıkamak gibi işleri de üstlendi.”

Piyadeoğlu, deprem bölgesinde barınma, tuvalet ve banyo sorunu çözülmeyen insanların olduğunu ileri sürerek, “Bu koşulsuzular en çok da kadınları zorluyor. Evsiz kalan yüz binlerce yurttaşımız sırtlarına bütün bu zorlukları yüklenerek farklı illere göç etti. Çocuklar en temel ihtiyaçları olan eğitimden mahrum kaldı.” diye konuştu.

Depremzedelere bütün güçleriyle destek olduklarını söyleyen Piyadeoğlu, “Bizler, yeniden ölüme davetiye çıkaranların rant hırsına halkımızı kurban etmeyeceğiz. Yaşattıkları acılar yanlarına kar kalmayacak. Gözyaşımızı kurutanlardan hukuk önünde hesap soracağız. Eşitsizliğe başkaldırıyoruz. Depremin ilk gününden bu yana dayanışmayı yükseltiyoruz. Ülkemizi yeniden ayağa kaldıracak politikalarımızı hayata geçiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Piyadeoğlu, kadınlar ve çocuklar için bir seferberlik başlattıklarının altını çizerek, “Bugün size bunun da detaylarını aktaracağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak afet bölgelerindeki depremzede kadın ve çocuklar için Kadın Danışma Merkezleri kurduk. Bugün bu merkezleri depremden etkilenen illerimizde halkımızın hizmetine açıyoruz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Translate