CHP’li Başarır, ‘AKP dönemlerinde vurgun yapmak özendirici hale getirildi’

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, S. S. Mersin Bölgesi Sulama Kooperatifleri Birliği yanı sıra S. S. Silifke ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkanı olarak da görev yapan Ersin Akdoğan’ın 300 milyonluk vurgun yapmasına ateş püskürdü.

Bir bakanın başında olduğu bakanlığı dahi dolandırdığını hatırlatan CHP’li Başarır, “Ülkemiz öyle bir hale geldi ki başında bulunduğu kurumu kullanarak kendilerine çıkar sağlamak, vurgun yapmak artık sıradan hale geldi. Neredeyse her gün bir dolandırıcılık haberiyle uyanır olduk. İşte en son seçim bölgem olan Mersin’deki bir dolandırıcılık haberiyle karşı karşıyayız. 70 bin Mersinli çiftçimizin üyesi olduğu bir kooperatifin başındaki adam 300 milyonluk vurgun yapıyor. 250’ye yakın firmayı dolandırıyor. İlgili Bakanlıklar hiç mi denetlemiyor bu kurumları? Dolandırılan insanlar şikâyet etmedikçe işlenilen suçlardan bakanlıkların haberi dahi olmuyor. Bir de bu utanmaz adam AKP’den Mersin Milletvekili aday adaylığını, Silifke Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklıyor.  Bu nasıl bir düzen? Bu nasıl bir anlayış?” dedi.

SİZİN GÖREVİNİZ DOLANDIRICILARA MI YOKSA VATANDAŞA MI HİZMET ETMEK?

Dolandırıcıların, kara para aklayıcılarının, uyuşturucu kaçakçılarının  AKP’li bakan ve yöneticilerle boy boy fotoğraflarının olduğunu ifade eden CHP’li Başarır, “Buradan ilgili bakanlara sesleniyorum: Oturduğunuz kalktığınız, kahve içtiğiniz adamlar kimler hiç mi aklınızdan geçmiyor? Sizin göreviniz dolandırıcılara, kara para aklayıcılarına, uyuşturucu baronlarına mı hizmet etmek yoksa vatandaşa mı hizmet etmek” sözlerini ifade etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu