Başkan Soyer: "Maratonun sonuna doğru yaklaşıyoruz"

Yeniliğe Davet” başlığıyla yapılan ve geleceği inşa etmeye çağıran İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi beşinci gününde. Üçüncü ve son kez toplanan Yüksek İstişare Kurulu, 21 Mart’ta tüm Türkiye ve dünyaya duyurulacak sonuç bildirgesinin giriş metnini ve paydaş gruplarından gelen değişiklik önerilerini değerlendirdi. 

Toplantı sonrasında açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şöyle devam etti:

“Uzmanlarımızın yaptığı çalışmalar tamamlandı. Çalışmalar ışığında Yüksek İstişare Kurulumuz son revizeleri yapmak için bir araya geldi. Kurulumuz gözden kaçan eksik kalan hususları tespit edip son düzenlemeleri yapıyor. Çiftçi-işçi, sanayici, tüccar ve esnafların aldığı ilke ve kararlar öncülüğünde hazırlanan metin bitme aşamasında. 21 Mart’ta ise son hâline gelen metinleri, tüm delegelerin hazır bulunacağı bir ortamda oylarına sunacağız. Oylamayla da son neticeyi almış olacağız.” 

“8 aylık maratonun sonuna yaklaşıyoruz”

Bu akşam Millet İttifakı’nın genel başkanları, yarın sabah da büyükşehir belediye başkanları ile dirençli kentler yaratmanın ve geleceğin kentlerinin tasarlanmasının üzerine görüşmelerin yapılacağını belirten Başkan Tunç Soyer, “8 aylık maratonun sonuna doğru yaklaşıyoruz. Bu 3 gün içinde yapılacak son değerlendirmelerle de geleceğe bırakacağımız bir kongreyi tamamlamış olacağız. Diliyoruz ki bunlar ülkemizin geleceğini aydınlatacak, geleceğine ışık tutacak kararlar olacak.” ifadesini kullandı.

21 Mart’ta duyurulacak

Sivil insiyatif ile kurulan İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi 21 Mart’ta sona erecek. Türkiye’nin yeni yüzyılına yön vericek önerileri kapsayan belge tüm Türkiye ve dünya ile paylaşılacak. Kongrenin tamamı İzmir YouTube kanalından canlı izlenebildiği gibi oturum günlerine kayıt yaptırıp etkinlik alanından da takip edilebilecek. Kongre programı ve diğer tüm detaylar için iktisatkongresi.org ziyaret edilebilecek.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu