Başkan Engin’in bayram mesajı

MESİAD Başkanı Hasan Engin. 'Bayram vesilesiyle, dünyanın dört bir yanındaki çatışma, açlık ve sefaletlerin sona ermesini diliyor, iş dünyası başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.' dedil

Başkan Engin’in mesajı aynen şöyle: “Küresel kriz ve pandemiyle birlikte başlayan ekonomik sıkıntılar, meydana gelen felakatler ve yaşanan büyün olumsuzlukları bir nebze de olsa unutmak için bayramlar önemli günlerdir. Finansal imkanlar ise; son yıllarda değişen rekabetler nedeniyle toplumların en önemli gücü haline gelmiştir. Ayrıca toplum olarak refaha erişmek için de maddi şartlar ve demokrasi önemlidir. Hukuk, adalet ve demokrasi konularındaki güvenceleri hissetmek toplumların daha huzurlu olmasını sağlamaktadır.

Ortaya çıkan olumsuzlukların aşılması için hükümet ve diğer yetkililerimizin yatırımcıların önünü açması, rekabet etme gücünü artırması önemlidir. Yapılmasını beklediğimiz yapısal reformlar ile toplumun her kesimi rahatlatılmalıdır. Her ne kadar zor anlar yaşansa da ilerleyen zamanlarda güzel günlerin geleceğine dair umutluyuz. Üreticilerimiz ile sanayicilerimizin refaha eriştiği, çalışma barışı, iş barışı ve toplumsal barışın hüküm sürdüğü bir ülke bizim en büyük hayalimizdir.

Yaklaşık 3 yıllık aradan sonra pandemi oluşan olumlu tablo ile birlikte yakınlarımızla daha özgür bir bayram geçireceğiz. Bayram tatili süresince yolculuk yapan vatandaşlarımızın yorgun ve uykusuz araç kullanmamalarını, hız limitlerini aşmamalarını rica ediyoruz.

Bayram vesilesiyle, dünyanın dört bir yanındaki çatışma, açlık ve sefaletlerin sona ermesini diliyor, iş dünyası başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu