Barış, ‘Bu zamana kadar MTSO birçok vazifesini yerine getiremedi’

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimlerinde 14 Nolu Meslek Komitesi İnşaat ve Emlaktan Meclis Üyesi adayı olan Vista İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Barış, MTSO üyelerine seslendi: 'Bir şehrin kalkınması esnafın, vatandaşın refah içerisinde olmasıyla paraleldir. Bu refahta ancak ekonominin düzelmesiyle yani Ticaret ve Sanayi Odasının işlevli hale gelmesiyle gerçekleşebilir. Bu zamana kadar MTSO birçok vazifesini yerine getiremedi. Şu an Mersin'de bir esnafın, bir işçinin müşkil durumda olması buna bağlıdır' dedi.

Mersin’in baştan aşağıya değiştireceğini belirten Barış;”Birlikte bir hikaye yazmak için bir araya geldik.”dedi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine son 4 gün kala meclis üyesi adayları da seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İnşaat ve Emlaktan meclis üyesi adayı olan Barış da kamuoyuna seslenerek oy istedi. 20 bin üyenin hepsinin değerli olduğunu ve Mersin’e hizmet etmek için bu yola baş koyduğunu belirten Barış açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Bizler Mersin’in çocukları, gençleriyiz. Mersin’in nerede bir sorunu, nerede bir eksiği, nerede bir fazlası olduğunu bu yüzden biliyoruz. Bir şehrin kalkınması esnafın, vatandaşın refah içerisinde olmasıyla paraleldir. Bu refahta ancak ekonominin düzelmesiyle yani Ticaret ve Sanayi Odasının işlevli hale gelmesiyle gerçekleşebilir. Bu zamana kadar MTSO birçok vazifesini yerine getiremedi. Şu an Mersin’de bir esnafın, bir işçinin müşkil durumda olması buna bağlıdır. İşte biz bu zor durumu bitirmek, halkı refaha kavuşturmak, eşitlik sağlamak için bu yola baş koyduk. Mersin sadece bizler ve Mersinliler için değil. Türkiye için de çok önemli. Çünkü Mersin konumu sebebiyle ekonomik, sosyal ve siyasal açıdan Türkiye’nin gözbebeği. Biz bunu farkındayız. Bu yüzden Mersin’i prestijli bir şehir, örnek bir şehir yapana kadar durmayacağız. Halkımıza hizmet edeceğiz. Boş vaatlerle değil, dolu vaatlerle geliyoruz. Birlikte bir hikaye yazmak için bir araya geldik.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu