Akdenizli kadınlar bu kez Hatay’ı keşfediyor

Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Kültür Sanat evlerinde kurs ve eğitim alan kadınlar ve gençler, bu kez Hatay’ın tarihi, turistik ve kültürel yerlerini gezme imkânı buldu.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği gezi ile Çay ve Çilek mahallelerinde hizmet veren Kültür ve Sanat Evleri’nde kurs ve eğitim alan kadınlar ve genç kursiyerler, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış, gastronomi, tarih ve kültürün şehri Hatay’ı gezdi.

Gezide kadınlar ve genç kursiyerler; tarih ve kültür şehri Hatay’ın Vakıflı Köyü, Musa Ağacı, Beşikli Mağarası, Titus Tüneli, Doğa Yürüyüş Yolu, Sahil, Harbiye Şelalesi ve Eski Antakya Evleri’ni ziyaret ederek, kentte keyifli ve unutulmaz anlar yaşadı. Birçoğu ilk kez şehir dışına çıkan kadınlar, kendilerine bu imkânı sağlayan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür etti.

Akdeniz Belediyesi’nin, özellikle dezavantajlı durumdaki kadınlar için gerek Mersin’in, gerekse farklı şehirlere düzenlediği tarihi, kültürel ve turistik gezileri kesintisiz bir şekilde devam edecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu