Akdeniz’de tehlikeli metruk binalar yıkılıyor

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk yapılarla mücadelesini sürdürüyor. Fen işleri ekipleri, son olarak Bahçe Mahallesi’nde, her an yıkılma riski taşıyan bitişik haldeki 3 metruk yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Encümen Kararı üzerine Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bahçe Mahallesi’nde, sahipleri tarafından uzun süre önce terk edilen, her an yıkılma tehlikesi barındıran, zaman içinde de alkol ve madde bağımlılarının mekânına dönüşmesi nedeniyle çevre sakini vatandaşların şikâyetine konu olan bitişik haldeki 3 metruk yapının yıkımını yaptı.

Yıkımla ortaya çıkan tonlarca moloz ve inşaat atığı mahalleden çıkarıldı

Mahallede, 4613 sokak üzerinde bulunan ve her an yıkılma riski taşıdığı için vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden 16, 18 ve 20 numaralı yapıların yıkımı öncesinde Zabıta Müdürlüğü ekiplerince çevre güvenliği alındı, aşırı toz oluşumunu engellemek için de ekipler, arazöz yardımıyla yapıları suladı. Uzun süren yıkım çalışması sonucu ortaya çıkan tonlarca inşaat atığı ve molozlar da yine iş makineleri yardımıyla kamyonlara yüklenip mahalleden çıkarıldı.

Harabeye dönüşen binaların yıkımına tanık olan Barış Mahallesi sakinleri, bu tür yerleri oyun alanına dönüştüren çocukları için riskler taşıyan; akşam saatlerinde ise alkol ve uyuşturucu bağımlılarının uğrak yerine dönüştüğü için sosyal sorunlara yol açan metruk yapıların yıkımından duydukları memnuniyeti dile getirdi, Akdeniz Belediyesi’ne ve fen işleri ekiplerine teşekkür etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu