Akdeniz’de açık hava sinema gösterimi ‘Bergen’ filmi ile başlıyor

Akdeniz Belediyesinin geleneksel yaz sinema etkinliği, seyirciden gördüğü yoğun ilgiyle gişe rekorları kıran 'Bergen' filmi ile devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi’nin geleneksel yaz sinema etkinliği, seyirciden gördüğü yoğun ilgiyle gişe rekorları kıran “Bergen” filmi ile devam ediyor. Başkan Gültak; Mersinlileri, açık havada film izleme keyfini yaşamaya davet etti. 

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün geleneksel hale getirdiği açık hava sinema gösterimi sürüyor. Bu yaz ilk gösterim, Türkiye’de gişe rekorları kıran, ülke dışında da ciddi bir gişe başarısı elde eden, asıl adı Belgin Sarılmışer olan Bergen’in hayatını konu edinen film ile başlıyor.  

Gösterim, 13 Ağustos Cumartesi günü 

Arabeskin kraliçesi olarak nitelenen Bergen’in hayatını anlatan filmin ücretsiz gösterimi, Mersin Millet Bahçesi sahil etabında (eski lunapark), 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü (yarın), saat 20:00’de gerçekleşecek. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, yaptığı açıklamada, açık hava film kültürünü yeniden canlandırdıklarını belirtti; vatandaşları, filmi izlemeye davet etti. “Akdenizlilerin özlemini duyduğu kültürel etkinliklerimize yeniden başlıyoruz” diyen Başkan Gültak; “Akdeniz yaz akşamlarında, nostaljik bir geleneği yaşatmak ve keyifli anılar biriktirmek için etkinlikler zincirine devam edeceğiz. Akdeniz’de artık yaz akşamları, huzur, mutluluk ve keyifle geçiyor. Yeşilçam filmlerinin nostaljisi ve sıcaklığını hatırlatan açık hava sinema gösterimlerine her yaştan vatandaşımızın ilgi göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu 

Bergen filmi hakkında… 

Arabeskin unutulmayan kadın seslerinden biri olan Bergen’in hayatını anlatan filmde, Bergen olarak bilinen Belgin Sarılmışer’in; Ankara’dan Adana’ya, oradan da yaşadığı aşkın ardından ebediyete uzanan hayatını anlatıyor. Eşi tarafından uğradığı saldırı sonucu henüz 30 yaşındayken yaşamını yitiren Bergen’in hayatını konu alan, başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu’nun yer aldığı film, Türkiye’de kırdığı rekorların ardından ülke dışında da gişe başarısı elde etti. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu