Akdeniz mahallelerinde yollara makyaj çalışması

kırsal mahallelerde soğuk asfalt kaplama, yeni yol açma ve düzenleme, kilit taşı, kaldırım ve bordür yenileme çalışmalarına hız verdi.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, hazırladığı plan ve program kapsamında ihtiyaç duyan kırsal mahallelerde soğuk asfalt kaplama, yeni yol açma ve düzenleme, kilit taşı, kaldırım ve bordür yenileme çalışmalarına hız verdi.

Uygun hava koşullarıyla birlikte mahallelere adeta çıkarma yapan fen işleri ekipleri, kent merkezi veya kırsal bölge ayırımı yapmadan aralıksız hizmet veriyor, vatandaşların gündelik yaşamını kolaylaştırıyor.

Hamidiye, Turgut Reis, Güneş ve Şevket Sümer mahallelerinin muhtelif sokaklarında kilit taşı ve kaldırım tamiratı çalışması yapan ekipler, Gazi, Karaduvar ve Nacarlı mahallelerinin birçok sokağında soğuk asfalt (sathi kaplama) çalışması gerçekleştirdi.

Adnan Menderes Mahallesi kapalı pazar yerinin önü ve Nacarlı Mahallesi su deposu yolunda sathi kaplama serimi yaparak vatandaşların hayatını kolaylaştıran ekipler, Toroslar Mahallesi Yakaköy Kuşkonmaz çıkmazı’nda yol düzenleme çalışması yaptı.

Çocukları da unutmayan fen işleri ekipleri, Çilek Mahallesi’nde oyun sokağı olarak bilinen bölgede bulunan oyun figürlerinin boyasını yenileyip rötuşlarını gerçekleştirdi. Fen işleri ekipleri, belirlediği plan ve program kapsamında mahallelerde yenileme çalışmaları devam edecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu