Akdeniz Belediyesi öğrencilerin son taksilerini hesaplara yatırdı

Akdeniz Belediyesi, 2021 yılında belediye meclisinden oy birliği ile alınan karar doğrultusunda üniversite öğrencilerine verilen burs desteğinin son taksitinin banka hesaplarına yatırıldığını duyurdu.

Akdeniz Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz yıl Ekim ayında gerçekleşen toplantısında 2021 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) üniversiteyi kazanan Akdenizli öğrencilere ‘öğrenim (burs) desteği’ verilmesi hususunda oy birliği ile karar almış ve devlet üniversitelerinin 4 yıllık bölümünü kazanan öğrencilere bin 200 TL; 2 yıllık bölüm kazanan öğrencilere de 500 TL tutarında öğrenim desteği sağlayacağı belirtilmişti. Akdeniz Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ailesi Akdeniz ilçesi sınırlarında yaşayan öğrencilerin faydalandığı burs desteğinin son taksiti öğrencilerin banka hesaplarına yatırıldı.

“ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPTIĞIMIZI BİLİYORUZ”

Konuya ilişkin konuşan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, eğitimde fırsat eşitliğinin önemine vurgu yaparak, “Geçmişte hayatın birçok alanında ihmal edildiğine inandığımız evlatlarımızı her koşulda desteklemek boynumuzun borcudur. Bu anlamda göreve geldiğimizden bu yana geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimi için de gücümüz ölçüsünde ve yasal imkânlar çerçevesinde elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı biliyoruz” dedi.

“BU KATKI BAŞARI VE UMUT OLARAK GERİ DÖNECEK”

Başkan Gültak, “Başta Akdeniz Belediyesine mensup meclis üyelerimiz olmak üzere eğitime verilen bu destekten ötürü emeği geçen herekse teşekkür ediyorum. Bizlerin verdiği bu katkı önce ilçemize sonra vatanımıza başarı ve umut olarak geri dönecektir. Bundan hiç şüphemiz yok. Bu anlamda tüm öğrencilerimizin eğitim hayatında muvaffak olmalarını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu