3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali

“3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali” 24 Ekim Pazar akşamı Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür ve Sanat Merkezi’nde seslendirilen “Akdeniz Esintileri” adlı konser ile başladı.

Orkestra şefi Aytuğ ÜLGEN yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, solistler soprano Funda UYANIK ve tenor Cenk BIYIK’a eşlik ederek zengin bir repertuvarla seyirci karşısında oldu. Konserde sevilen yerli, yabancı şarkılar, tangolar ve türküler seslendirildi.

Büyük beğeni toplayan etkinliğe protokol ve seyirciler yoğun ilgi gösterdi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından ve Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen “3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali” Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirilecek üç konser tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür Sanat Merkezi Ana Salon’da gerçekleşiyor.

3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali’nde çocuklara ve gençlere yönelik etkinlikler de yer alıyor. Bu kapsamda 25 Ekim Pazartesi ve 26 Ekim Salı günleri seçilmiş olan okullarda verilecek eğitim etkinliği ve kısa dinletiler solist soprano Saliha AKTAŞ, mezzosoprano Nihan ÇETİN piyanoda Rufina USMANOVA AYDIN eşliğinde tenorlar A. Hakan BÖLÜKBAŞI ve Onur POLAT ile bas Serkan SEVİNÇ tarafından gerçekleştirilecek.

3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali 26 Ekim Salı akşamı Orkestra Şefi İbrahim YAZICI yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve İncesaz Topluluğu’nun vereceği “İncesaz Konseri” ile devam edecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu