103. yıldır aynı heyecanı yaşıyoruz

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye Coşkun, 19 Mayıs 1919’da Kurtuluş Savaşı’nı başlatan, bağımsızlığa giden yoldaki ilk kıvılcım olan 19 Mayıs’ın 103. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında “Bugün bağımsız topraklarda, yaşıyor ve gazetecilik yapabiliyorsak, bu imkanı istiklal mücadelesi verenlere borçluyuz” dedi.

Başkan Coşkun şöyle devam etti: ‘Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesi ile kazanılan Kurtuluş Savaşı, bağımsızlığımızın sembolüdür. ‘Özgürlük ve bağımsızlığı’ sembolize eden bu özel tarih, biz gazeteciler için de çok önemli mesajlar, anlamlar içeriyor.
19 Mayıs’ı simgeleyen, temsil eden ‘özgürlük, bağımsızlık’ gibi değerler sadece vatan savunmasında, milli konularda değil, günümüzün değişen, dönüşüm içinde olan medya, iletişim sektörü için de çok önemli ilkeler olduğunu da bir kez daha bu vesileyle hatırlıyoruz. Özgür ve bağımsız bir medya’nın ne kadar hayati bir önem olduğu gerçeğini ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan son güncel gelişmeler, olaylar net bir şekilde, apaçık ortaya koyuyor.
Bugün bizler habercilik görevlerini yapabiliyorsak, bu imkanı bundan 103 yıl önce istiklal ve var oluş mücadelesini yürütenlere borçluyuz.
Bu duygu ve düşünceler ile Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.
Yurdumuzun, bu toprakların bir parçası olan Akdeniz Bölgesi’nin medya çatı kuruluşu, bölgemizdeki basını temsil eden Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 19 Mayıs bayramı coşkusunu, heyecanını tüm bölge dinamikleriyle gururla paylaşıyor.’

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu